+48 600 038 070

2018-09-27

Zaleta nawożenia gleby magnezem


Zaleta nawożenia gleby magnezem

Nasza firma poleca Państwu wapno nawozowo węglanowe z magnezem. Kiedy się stosuje wapno z magnezem? Kiedy nasza ziemia charakteryzuje się niską lub słabą zasobnością przyswajania tego pierwiastka. Bowiem magnez jest niezbędny do prawidłowego rozwoju rośliny i zapewnia jej efektywne pobieranie oraz przetwarzanie azotu w plon.

Wapno z zawartością magnezu zaleca się stosować w przypadku gleb bardzo kwaśnych o niskiej zawartości magnezu przyswajalnego. Dlatego nasza firma poleca Państwu atestowane wapno nawozowe węglanowe z magnezem, odmiana - 03 - MgO - 20% / CaO+MgO - 50%. Odmiana ta uzupełnia niedobory magnezu i wapnia oraz zwiększa przyswajalność azotu i fosforu. Dodatkowo zatrzymuje w glebie wodę i powietrze oraz odbudowuje strukturę gleby. Plony będą odporne na choroby i bezpieczne przed działaniem toksycznych substancji i metali ciężkich. Nasz produkt jest bezpiecznym, naturalnym wapnem wytworzonym z wysokiej jakości złóż dolomitu charakteryzującej się wyjątkowo dużą reaktywnością.

Polecamy wapno workowane, dostępne opakowaniach wielkogabarytowych typu Big Bag - 500 kg. Dawkowanie zależy od klasy agronomicznej gleby oraz stopnia jej zakwaszenia i może przedstawiać się następująco: gleby lekkie 1 - 2 t/ha oraz gleby średnie i ciężkie 2 - 3 t/ha.

Więcej informacji o naszym wapnie magnezowym przeczytać można w zakładce produkty - wapno dla rolnictwa. A dodatkowych szczegółów udzielimy także pod numerami telefonów +48 600 038 070 i +48 600 024 337 oraz w naszym składzie w Złotnikach 182.

Zapraszamy.

«powrót