+48 600 038 070

2018-10-25

Jesienne wapnowanie ogrodów


Jesienne wapnowanie ogrodów

Jesień to czas wielkich porządków w ogrodach. Zawsze na jesień robimy prace, które przygotują nasze rośliny i ziemię do zimy. Jedną z takich prac jest wapnowanie gleby. Nadkwaszenie gleby jest niekorzystne dla przyszłych roślin z powodu mniejszej dostępności składników pokarmowych oraz zwiększa się zawartość metali ciężkich w glebie. Dlatego przeprowadza się wapnowanie gleby w okresie jesiennym.

Wybierając wapno musimy zwrócić uwagę na rodzaj gleby. Gleby lekkie wapnujemy małymi ilościami wybierając formę węglanową. Natomiast gleby ciężkie powinniśmy obsypać większymi dawkami formie tlenku wapnia.

Nasza firma poleca Państwu wapno nawozowo-węglanowe odmiana 04 CaO-50%. Nasze wapno odkwasza glebę, wypiera mech i tworzy próchnicę. Idealnie nadaje się do przydomowych ogródków jak i sadów oraz upraw rolnych. Dzięki naszemu wapnu Państwa gleba zyska na wysokiej jakości plonach i urodzaju.

Polecamy małe opakowania wapna 2 i 5 kg, ale także w większych po 10, 20 i 25 kg. Worki są poręczne i wygodne w noszeniu.

Polecamy.

«powrót