+48 600 038 070

2019-02-21

Gleby ubogie w magnez


Gleby ubogie w magnez

Szacuje się, że aż 60% naszych gleb ubogie są w magnez. Magnez jest składnikiem chlorofilu, który reguluje procesy fotosyntezy i przemiany energetyczne roślin. Ponadto bierze udział w transporcie asymilatów i decyduje o syntezie węglowodanów, tłuszczy oraz białek. Pobudza rozwój systemu korzeniowego i reguluje pobór składników mineralnych z gleby przez roślinę. Magnez poprawia również jakość białka oraz kondycje rośliny, ogranicza zawartość azotanów i reguluje wykorzystanie azotu. Widać, że nasz magnez ma bardzo duży wpływ na rozwój całej rośliny. A co będzie jak nastąpi niedobór magnezu w glebie?

W przypadku niedoboru magnezu w glebie jesienią może doprowadzić do zahamowania wzrostu systemu korzeniowego młodej rośliny. Natomiast wiosną brak magnezu utrudni pobieranie i wykorzystanie azotu przez rośliny. Niedobór ten objawi się starszych liściach w postaci chloroz międzynaczyniowych. W efekcie nasze rośliny będą słabiej rosły, będą mniej odporne na choroby i może nastąpić redukcja plonów.

Nasza firma poleca Państwu wapno nawozowo-węglanowe z magnezem. Nasz produkt jest naturalnym produktem wytworzonym z wysokiej jakości złóż dolomitu o wyjątkowo dużej reaktywności. Jest produktem bezpiecznym dla roślin jak i człowieka. Wapno można stosować do każdego rodzaju gleb, w szczególności tam, gdzie potrzebne są zasoby w magnez.

Na naszej stronie przeczytają się o zaletach stosowania naszego wapna nawozowo-węglanowego z magnezem i jego dawkowaniu. Także w zakładce "poradnik" znajdą Państwo niezbędne informacje o działaniu naszego produktu.

Dodatkowych informacji udzielimy również pod numerem telefonu +48 600 024 337 oraz w naszym składzie w Złotnikach 182.

Wiosna tuż, tuż...

Polecamy.

«powrót