+48 600 038 070

2019-06-20

Dotacje dla rolników na zakup nawozów wapniowych


Dotacje dla rolników na zakup nawozów wapniowych

Od 1 sierpnia 2019 r. Ośrodki doradztwa rolniczego będą realizowały "Ogólnopolski program regeneracji środowiskowej gleb poprzez ich wapnowanie". Na ten cel przeznaczono 300 mln złotych ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W Ministerstwie Środowiska stwierdzono, iż wapnowanie gleb skutecznie może wpłynąć na ochronę środowiska.

Program ma objąć gospodarstwa rolne, które pieniądze przeznaczą na zakup czystego składnika odkwaszającego (CaO oraz MgO). Ale z pieniędzy tych nie można będzie sfinansować takich kosztów jak: transport i rozsiew wapnia.

Wysokość dotacji uzależniona jest od powierzchni użytków rolnych w gospodarstwie. Wahania kwoty mogą być od 100 zł do 300 zł za tonę czystego składnika. Podział może wyglądać następująco:

Program wapnowania ma być realizowany od 1 sierpnia 2019 do 2023 roku. Jeżeli zainteresowanie dotacją będzie duże, to jest możliwość zwiększenia dotacji.

Pamiętajmy, iż warunkiem otrzymania dotacji jest odpowiedni zapis an fakturze, który brzmi:

"Potwierdzeniem spełnienia ww. warunków jest umieszczenie na fakturze informacji o typie i odmianie zakupionego wapna nawozowego lub środków wapnujących oraz zawartość CaO lub CaO+MgO" - wskazuje stacja.

Więcej informacji o dotacji uzyskają Państwo również w naszym składzie wapnia nawozowo-węglanowego w Złotnikach 182 oraz pod numerem telefonu +48 600 038 070. Również na naszej stronie znajdą Państwo ciekawą ofertę naszego wapnia, które spełnia warunki otrzymania dotacji.

Zapraszamy do zakupu wysokiej jakości wapna.

«powrót