+48 600 038 070

2019-06-27

Lista zakupów dla rolników


Lista zakupów dla rolników

Każde gospodarstwo rolne powinno mieć listę wydatków, która powinna zawierać wydatki pierwszego rzędu. Do takich wydatków pierwszego rzędu powinniśmy zaliczyć zakup nawozów wapnowych. Dlaczego? Dlatego, że ich stosowanie jest niezbędne dla uzyskania najlepszych plonów w przyszłym roku.

Najlepszym terminem zakupu nawozów wapniowych jest okres pożniwowy na ściernisko, ponieważ w trakcie prac ornych możemy idealnie dokonać procesu wapnowania gleby. Proces wapnowania pozwala na odkwaszenie całej warstwy ornej, nie tylko tej wierzhcniej cześci gleby. Głębokie wapnowanie skutecznie zrealizuje swoje zadania. Pamiętajmy o tym, żeby nawozów wapniowych nie rozsiewać na mocno wilgotną glebę i podczas obfitych opadów.

W tym roku również rolnicy zmagają się z suszą, która niszczy prawie każdy urodzaj. Okazuje się, że susza będzie coraz częściej dotykać rolnictwo, dlatego należy w maksymalny sposób jej przeciwdziałać. Do takich przeciwdziałań suszy jest stworzenie optymalnych warunków do wzrostu systemu korzeniowego roślin. Dzięki temu lepiej będą pobierać wodę oraz związki mineralne z gleby. Zakwaszenie gleby powoduje mocną redukcję masy korzeniowej.

Rolnicy nie mają łatwego zadania. Ale nasza firma poleca Państwu nawyższej jakości nawóz wapniowo-węglanowy z magnezem, odmiana 03 - MgO - 20% / CaO+MgO - 50% oraz wapno nawozowo-węglanowe, odmiana 04, CaO - 50% . Pełna nasza oferta dostępna jest na naszej stronie w zakładce - produkty.

Zapraszamy.

«powrót