+48 600 038 070

2020-02-24

Wapnowanie gleby w ogrodzie


Wapnowanie gleby w ogrodzie

Każdy ogrodnik wie, jak ważna jest dobra gleba dla rozwoju roślin. Gleba zarówno w ogrodzie, jak w sadzie czy na polu, powinna zawierać wszystkie składniki odżywcze, które mają znaczący wpływ na jakość plonów.

Aby zapewnić wszystkie składniki odżywcze glebie należy ją wapnować, jeśli tego wymaga. Bowiem wapnowanie poprawia jakość gleby, jest bardziej przewiewna i bardziej przyjmuje wodę, a rośliny mniej pochłaniają metale ciężkie.

Ale wapnowanie gleby stosujemy, kiedy jej pH jest zbyt kwaśne. Najczęściej zakwaszają się gleby piaszczyste, jałowe. Rośliny nie lubią takich warunków do życia. Dlatego w ogrodach również stosujemy zabieg wapnowania. Wapnowanie musi być prawidłowo zastosowane, gdyż możemy przenawozić ją, a nawet doprowadzić do zniszczenia jej struktury. Dlatego bardzo ważne jest czytanie instrukcji i dawkowania podanego na opakowaniu wapna.

Nasze wapno nawozowo-węglanowe do ogrodów to idealne wapno do stosowania w przydomowych ogrodach, w tym warzywnikach, sadach i trawnikach. Przede wszystkim jest naturalnym środkiem, który zapobiega pojawianiu się mchu, służy tworzeniu próchnicy i uaktywnia składniki pokarmowe. Ponadto poprawia żyzność gleby powodując wzrost dobrej jakościowo próchnicy oraz ogranicza toksyczny wpływu glinu i metali ciężkich na rośliny.

Wapno nawozowo-węglanowe do ogrodów można wysiewać cały rok, kiedy wymaga tego zmiana pH gleby.

Dostępne jest w wygodnych do noszenia oraz mocnych opakowaniach: 2kg, 5kg, 10kg oraz 25kg. Wapno można zakupić w naszym składzie w Złotnikach 182, gmina Małogoszcz.

Polecamy.

«powrót