+48 600 038 070

2020-02-28

Wapnowanie roślin sadowniczych


Wapnowanie roślin sadowniczych

Wapno nawozowo-węglanowe, odmiana 04 CaO-50%, to wapno stworzone do stosowania w sadownictwie. Gleba w sadach również musi być badana i ewentualnie zasilana odpowiednimi środkami nawozowymi. Wczesna wiosna to najlepsza pora na wapnowanie gleby w sadach zarówno tych małych, jak i dużych. Dzięki wapnowaniu mamy gwarancję owoców wysokiej jakości. Jeśli nie zastosujemy żadnych nawozów, to może okazać się, że nasze owoce będą kiepskiej jakości oraz będą bardziej podatne na różne choroby przechowalnicze.

Wapno sypie się na powierzchnię kiedy jest już rozmarznięta, a krzewy i drzewa owocowe nie wytworzyły jeszcze liści. Po wapnowaniu nie powinno się już nawozić gleby innymi środkami nawozowymi w odstępie około 4-6 tygodni.

Wapnowanie sadu zapewnia następujące korzyści:

Wapno nawozowo-węglanowe, 04 CaO-50%, także zapobiega eliminacji chorób owoców, a także poprawia ich jędrność jednocześnie poprawiając walory estetyczne. Dzięki naszemu wapnu otrzymają Państwo wysokiej jakości plony, co przełoży się na większe zyski.

Nasze wapno dostępne jest w workach. O zaletach naszego wapna przeczytają Państwo na naszej stronie w poradniku. Dodatkowych informacji udzielimy także w naszym składzie w Złotnikach 182 oraz pod numerem telefonu +48 600 038 070.

Zapraszamy sadowników do zapoznania się z naszą ofertą wysokiej jakości wapna nawozowo-węglanowego.

Czas na wapnowanie z naszą firmą!

«powrót