+48 600 038 070

Kamień ogrodowy dekoracyjny

kamień ogrodowy dekoracyjnyKamień ogrodowy dekoracyjny to sposób na atrakcyjne zagospodarowanie przestrzeni wokół domu. Możliwości aranżacji są bardzo szerokie. Kruszywa takie jak żwir i grys czy różnej wielkości otoczaki obecnie są coraz częściej stosowanym rozwiązaniem przy tworzeniu ogrodów żwirowych oraz rabat z ozdobnym kruszywem. Naturalny kamień do ogrodu jest bardzo wdzięcznym i zarazem praktycznym sposobem, zwłaszcza dla dość dużego terenu zielonego, na którym warto w sposób szczególny wyróżnić rosnące drzewa, krzewy oraz kwiaty.

Kruszywo na rabatach ma znaczenie praktyczne - dzięki swej higroskopijności zabezpiecza glebę przed szybkim wysychaniem, ponieważ ogranicza parowanie wody. Zmniejsza też zachwaszczenie, zwłaszcza gdy pod warstwą żwiru została położona włóknina. Nawet jeśli wyrosną chwasty, łatwo będzie je wyrwać. Rabaty żwirowe to dobre miejsce do uprawy roślin o wyrazistym pokroju i dekoracyjnych liściach.

Kamień ogrodowy dekoracyjny wykorzystywany jest bardzo często do wykonania opaski wokół domu, co porządkuje przestrzeń i sprawia, że otoczenie budynku wygląda estetycznie. Poza tym, co bardzo istotne, zabezpiecza ściany przed zabrudzeniem oraz wilgocią podsiąkającą z ziemi. Opaskę żwirową robi się bardzo łatwo. Po zdjęciu humusu i osadzeniu krawężnika układa się geowłókninę, a następnie nasypuje kilkucentymetrową warstwę kruszywa.

W ofercie posiadamy w szerokiej gamie kolorów, wzorów i frakcji kruszywa, otoczaki, kory kamienne, których można użyć do samodzielnego zaprojektowania przestrzeni ogrodowej. Kamień ogrodowy dekoracyjny w zależności od potrzeb oferowany jest w wygodnych do noszenia oraz mocnych opakowaniach: 8kg*/10kg oraz 20kg*/25kg.

* Opakowania kory kamiennej